איטום לאש ועשן במרווחים אופקיים בקירות מסך

ביצוע לפי תקן EN-1364 בדיקות שדה לפי ת"י 2174

מבוא

EN-1364 – מה זה?
כן גם בישראל!!

מעטפת בניין הבנויה מקירות מסך נדרשת לפתרונות ייחודים כאלה שיודעים להציג מפרטי התקנה בהתאם לתקן EN1364. בעצם, הדרישה היא כי המרווח שנוצר בין פרופיל האלומיניום  שמרכיב את קיר המסך לרצפת הקומה יאטם על ידי מערכת בעלת עמידות לאש למשך 120 דקות. מערכת ייעודית  שמתאימה לתנועות הבטון והבניין.

הכוונה היא למערכת  גמישה במיוחד, בעלת עמידות  בפני מים וכמובן עמידות מפני אש. לשם השפה המקצועית נקרא לזה " תפר". חשוב לשים לב שמוצר שמתאים לאיטום לאש במישקים לא בהכרח מתאים לתפר בקיר מסך. ומכאן החשיבות בבחירה נכונה של חומרים.

בכדי להשלים את הנחיות התקן והכבאות ולאחר שביצענו את האיטום במרווחים האופקים עבור קירות המסך  נדרש לבנות "סינר". בכל היקף הקומה- בהתאם לסעיף- 5.1.7.3 בחומרים מתאימים בעלי עמידות למשך 90 דקות- שמטרתו למנוע  "דילוג" הלהבות מקומה לקומה. לסינר ישנם מספר מפרטי עבודה נוחים ונכונים.

מחפש שקט? תתקשר!

חנן פילו בעל ניסיון מעשי, באיטום מעברי אש ומיגון אש למבנים, של מעל שלושים שנה בארץ ובחו"ל. והראשון בישראל בעל הסמכה שמית, מטעם חברת AD FIRE PROTECTION    משנת 1998. אנחנו, ניהלנו וביצענו את הפרויקטים הגדולים והמורכבים בישראל. בארבע השנים האחרונות ביצענו את איטום מעברי האש ועשן במגדלי גינדי, בית רסיטל, פסגת דן, בית יצחקי, קניון אושרה, עזריאלי חולון, חלונות הסיטי,  ומתקני צבא בעיר הבהדים, גלילות, פלוגות  ועוד.

פילו מיגון הינה יבואנית  למגוון מוצרי RECTORSEAL  ABESCO   לאיטום מעברי אש ועשן.

בין המוצרים אותם אנו מייבאים לישראל במיוחד לתפרים וקירות מסך ניתן למצוא:

פרמטרים חשובים בהתקנה

שלב א- סגירת המרווח.

חשוב מאד לשמור על דחיסות נכונה של צמר הסלעים. דחיסות רבה מידי תימנע אפשרות של גמישות ולהיפך. עובי שכבה. חשוב מאד. עובי חסר לא יספק את עמידות האש הנדרש ויגרום לכשל וסכנת חיים.

צמר-סלעים-לקיר-מסך-1.jpg

שלב ב- איטום המרווח בחומר מעכב אש

חשוב מאד לוודא מריחת החומר המעכב אש בשכבה הנכונה. וכמובן לוודא שהחומר המוצא מתאים ליעוד שלו. דרוש תעודת בדיקה!! מוצר שגוי שאינו עומד בתקן הנדרש לא יספק את הגנת האש, לא יספק את הגמישות ויתנתק עוד טרם, ולא יעמוד בפני רטיבות מים ויגרום לכשל וסכנת חיים.

שלב ג- בניית סינר למניעת דילוג הלהבה

לוח גבס חסין אש ליצירת סינר נדרש לעמוד בתקן 931 חלק 1 למשך 90 דקות. מומלץ  לוודא שמפרט ההתקנה ידידותי ונוח.  מומלץ לקבל הנחיות ברורות.

חברת פילו מיגון היבואן המרכזי בישראל!!

לאלה שרוצים ליישם בעצמם ולאלה שמחפשים קבלן מבצע. אנחנו הכתובת הכי מקצועית ותחרותית בישראל.

כולם יודעים שצריך לאטום את המרווח..

כלל אצבע!! 

הקבלן חייב להציג אישור הסמכה בתוקף ו-או להיות בליווי של בעל הסמכה, שייקח על עצמו את האחריות להתקנה הנכונה וינפיק אישור ביצוע לרשות הכיבוי. אישור ההסמכה שיוצג לכם, עליו חתום יבואן.. פסול!! היבואנים למיניהם, נקרא להם- "אנשי הדלפק" הם רוצים למכור והרבה. הם יסמיכו בחינם בשביל כמה שקלים.. דעו לכם שזה אסור ויפסל! רק קבלן שיודע להציג הסמכה בתוקף מטעם היצרן רק הוא יוכר כקבלן מאושר. זו לשון התקן! עדיף לבחור קבלן בעל וותק ורזומה מוכח. אם הקבלן עצמו  הוא גם היבואן.., ועובדיו הם שיעשו את העבודה, זה המצב הכי טוב! ככה נמנעים מבעיות ניירת, והתקנה לא נכונה. ככה נמנעים מפערי תיווך בידע ובמתן פתרונות עדכניים.

הגיע הזמן שתכיר!!